FK Neratovice-Byškovice - Tatran Sedlčany 7:1 (4:1)

22.08.2015 16:23

K úvodnímu mistrovskému utkání přijela na naše hřiště výprava z dalekých Sedlčan, ovšem trenérská cyklistická výprava vstávala snad ještě dříve, než naši hosté, aby peloton dorazil na místo včas. To se podařilo a na hřišti se včas objevil i celý tým včetně Kachny s Pláčou, kteří ještě kvůli nedostatkům v elektronické registraci nemohli nastoupit. Ochotně přišel i Kárňas, kterého jsme nakonec pošetřili a on úspěšně kapitánoval svému týmu mladších při remíze 3:3 se stejným soupeřem.

Helík

Urban            Makovský                    Tichý            Brodský

Strniště           Škoda (45' Štovíček) Stanislav          Astaloš

Němec                      Miřatský (40' Fingerhut)

Samotný začátek byl trochu hektický - chybějící asistent rozhodčího na straně hostí, následné hledání mezi našimi rodiči. Začátek se tím trochu opozdil (tímto děkuji pánům Strništěmu a Astalošovi, že se toho chopili!) a my jsme tak měli dost času na to předvést před slušně zaplněnou tribunou improvizovaný pokřik a vyrazit do boje. To se však nestalo a my jsme do boje vyrazili jako parta výletníků - a začali jsme tradičně vlažně. Hned v 1. minutě jsme na pravé straně propadli a bylo z toho nebezpečí pro naší branku. Naštěstí jsme se ale hned z první naší akce radovali zásluhou Němova důrazu v rohu a Staničova přesného zakončení zpoza vápna. Hřebínky ale (naštěstí) hned za minutu našim mistrům světa srazil další průnik přes naší pravou stranu a následné nekryté slabé zakončení zpoza vápna, které však náš olympijský vítěz Helčus nedokázal polapit. A bylo srovnáno. To nás jakoby trochu probudilo a ve zbytku poločasu jsme byli lepším a aktivnějším týmem, z čehož pramenilo zhruba 6 dobrých šancí. Polovina z nich skončila v bráně soupeře, takže se do kabin šlo za stavu 4:1. Naše hra byla neurovnaná, nahoru - dolů. Nezastíráme, že to nám bude ve většině zápasů pravděpodobně výsledkově vyhovovat, přeci jen ale od kluků v tomto věku očekáváme poněkud vyspělejší hru. Je samozřejmě příjemnější sledovat hurá fotbal, než házenkářské obléhání branky, my jsme však přesvědčeni, že kluci mají na to, aby chytře kombinovali oba styly hry a dokázali si také občas odpočinout s míčem u nohy.

Do druhé půle jsme kluky nabádali, ať se o něco podobného pokusí, to se ale příliš nedařilo a nějakou delší kombinaci hatilo buď špatné postavení našich hráčů, nebo zkrátka nepřesná přihrávka. I tak jsme v úvodu druhé půle hráli slušně a vytvářeli si další šance. Od zhruba 15. minuty ale tempo oboustranně brutálně opadlo - bylo vidět, že hráčům obou týmů dochází síly. Nemohli jsme ani prostřídat - zkrátka nebylo kým. A tak utkání poměrně poklidně dospělo k našemu vítězství 7:1 a nám posloužilo jako kvalitní námět do dalších tréninků. O občas potřebné postupné kombinaci už jsem psal, na závěr k tomu přidám ještě kondici, která nevydržela celých 70 minut a také celkové týmové bránění. To po většinu zápasu nebylo organizované tak, jak by mělo - v naší obraně byly skuliny, které často lepil na poslední chvíli Áda. Při napadání jsme působili nesourodě, zkrátka to nebyla úplně dokonalá týmová práce. Na to vše se v trénincích zaměříme tak, abychom našim fanouškům (kterým děkujeme za podporu!) už ve středu proti Čelákovicím předvedli ještě lepší výkon!

Hodnocení týmu: 5/10

Výkon dne: Asty, Áda, Něma

Zklamání: Škoďák, Helčus, Mířa

Góly:

4' 1:0 Stanislav (Němec) - Něma v koutě vybojoval, nasypal před bránu, odražený míč Stanič za vápnem napálil do sítě

5' 1:1 - Průnik po naší pravé straně, následná střela za vápnem Helčusovi proklouzla

12' 2:1 Němec (-) - Vybojoval si míč na půce a doběhl s ním až do brány :)

16' 3:1 Němec (Stanislav) - Stanič pěknou přihrávkou na půlce vyřadil ze hry vytaženou obranu soupeře a Něma opět zakončil

18' 4:1 Němec (-) - Po Strnyho centru nejprve Něma trefil břevno, následně Stanič hráče a až druhá dorážka skončila v síti

39' 5:1 Němec (Strniště) - Dorážka Strnyho střely do prázdné brány. Pochvala patří Bróďovi, který šel na půlce důrazně do souboje, vybojoval míč a založil akci

42' 6:1 Němec (Fingerhut) - Nejhezčí gól utkání - Fingi pronikl po pravém křídle a centrem našel přesně hlavu Němy

66' 7:1 Strniště (Stanislav) - Stanič vlevo individuálně pronikl a ve vápně našel centrem Strnyho, který se nemýlil