Neratovice - Březiněves 9:4 (2:0, 2:1, 5:3)

18.09.2015 08:12

Ve středu 16.9. se na perfektně připraveném hřišti (tímto děkuji zejémna p. Strništěmu) odehrálo přátelské utkání proti týmu z 1. A třídy- TJ Březiněves. Cílem bylo zapojit hráče, jež ZATÍM nemají odehranou takovou minutáž mistrovských utkání, jako zbylí členové soupisky, do zápasového rytmu a aby nám kluci předvedli, že se o triko stále chtějí poprat. Výjimku tvořil pouze z neděle vykartovaný Áda. Začali jsme v sestavě:

 

                               Hampl

Brodský (Bohuslavický) Janatka Tichý Jašurek

Kasal      Šťovíček        Astaloš       Zahradníček

                      Miřatský    Brdlík

 

Hodnotit a popisovat samotné akce nebudu. Toho se na hřišti událo opravdu hodně a neberu to jako podstatné, abychom si rozepisovali akci po akci. Co však rozepíšu jsou mé postřehy ze zápasu. 

1) Pokud nastupuji k zápasu (ať už k přátelskému či mistrovskému), vždy bych měl na hřišti přístupem nechat maximum, což ne všichni splnili. Obzvlášť mě napadá moment o první přestávce, kdy jsem si naivně myslel, že Kása prostě nemůže, zatímco mi oznámí, že je vše v "pohodě". Nevidím tedy důvod proč se nezapojil do bránění, kdy z pozice krajního záložníka se prostě pomoci dozadu musí.

2) Pokud na hřišti opravdu nechám maximum, může z toho být supr výkon, i když jsem vlastně fotbal ještě nikdy nehrál- to je případ Patrika, který mě velmi, ale vážně VELMI překvapil. Jeho neúnavné napadání, neustálé nabízení a touha předvést se trenérovi v tom nejlepším světle se mi opravdu líbila. Samozřejmě, že se našlo spoustu chyb, ale ty se při podobném přístupu jak v zápase tak v tréninku lehce odstraní :)

3) Pokud nechám soupeře hrát a nebudu u něj tak blízko, jak mám být, potrestá nás- To platí také naprosto přesně. V době kdy jsme napadali vpředu jedním či pouze dvěma hráči, pressink neměl smysl ani proti soupeři, který hraje o soutěž níž. Pokud jsme byli u hráčů pozdě, v klidu nás vykombinovali a my jsme najednou propadli ve třech či pěti hráčích.

4) I když jsi kapitán týmu, nemáš nic zadarmo a musíš se o to poprat- To potvrdil Áda dokonale. Mohl si říct: "Hele, co já se tady budu hnát, dostal jsem redko, teď stejně pár zápasů hrát nebudu a beztak jsem kapitán a trenér mě tam vždycky dá". JASNĚ, ŽE NIKDO NEMÁ JISTÉ MÍSTO a musím říct, že Áda opět ukázal, proč si kapitánskou pásku zaslouží- celý zápas létal z jedné strany na druhou, dopředu dozadu, prostě tak, jak to od něj všichni čekáme. Pokud budou takto aktivní i ostatní hráči, určitě se na místo základní sestavy v mistrovských zápasech usadí :) 

Kártké hodnocení hry:

Zápas jsme po většinu zápasu kontrolovali, avšak musím říct, že na můj vkus bych prostě čekal ještě o trochu více. Více běhání a méně propadání v soubojích. Jasně, jednalo se většinou o urostlejší kluky, ale na to si prostě musíme zvyknout a o to víc se v soubojích zpevnit a jezdit po celou dobu utkání. Směrem dozadu si standardní výkon odvedl Janis s Ádou, dobře si počínal i Urby a Bróďa. Až na nějaké taktické chyby a nedůraz to zvládli. Vpředu bych čekal víc od Astyho, ten však na jeho obranu nastoupil po dlouhé pauze, Šťovajz již předvedl také lepší výkony a stejně tak i Gardy. Kása se mi velmi líbil směrem dopředu ovšem nesmíme zapomínat i bránit. A Mířův výkon bych hodnotil na dvě části a) s míčem u nohy bez většího ataku soupeře-perfektní. Tvořil, přihrával, hýřil aktivitou. Horší je ovšem nedůraz v soubojích, na kterých musíme ještě zapracovat. Na několik minut nastoupil i Dan, který si vedl velmi dobře, pokud se nebál hrát. Na příští zápas od něj očekávám větší aktivitu. A posledního hodnotím Hamplika v brance. Ten předvedl velmi dobrý výkon, jen škoda té zbytečné penalty, ale věřím, že vše pramenilo pouze z přemíry snahy :)

Potěšili svým výkonem: Patrik, Hamplik

 

1:0 Patrik (Áda)

2:0 Mířa (Kása)

3:0 Áda (?)- prej sólíčko říkal Asty :D

3:1

4:1 Kása (Mířa)

4:2

5:2 Patrik (Mířa)

6:2 Asty (Áda

7:2 Áda (Mířa)

8:2 Áda (bez asistence)

8:3 průniková přihrávka mezi stopery

8:4 nedůraz v souboji jednoho ze stoperů

9:4 Asty (?)